شروع موفقیت

شروع موفقیت

مقصد خود را در زندگی مشخص کنید یکی از پارامتر های مهم شروع موفقیت,مشخص کردن هدف میباشد.تمام افراد موفقی که میشناسیم همه هدف های مشخص و واضحی داشتند و می دانند از زندگی چه میخواهند و در رسیدن به هدف اشان هیچ گونه ترس و دلهره ای نداشتند و تمام تلاششان را برا رسیدن به آن میکردند.
به عنوان مثال اگر بیل گیتس هدفی نداشت میتوانست ثروتمندترین مرد جهان شناخته شود؟ یا پروفسور سمیعی بدون هدف میتوانست بهترین جراح مغز و اعصاب دنیا شود؟یا کسیکه رتبه یک کنکور را می آورد بدون هدف میتوانست به آن برسد؟
یک حقیقت وجود داره و اون هم اینه که ما فقط و فقط یکبار زندگی میکنیم و هر لحظه ممکنه این شانس از ما گرفته بشه پس همین الان تصمیم خود را بگیرید که تمام تلاش خود را بکنید و از هر لحظه ی زندگیتون که نفس میکشید لذت ببرید و به سوی اهدف خود حرکت کنید. وقتی که ما حرکت میکنیم کائنات به احترام ما بلند می شوند و ما را در رسیدن به اهدافمان هدایت میکنند.بهمین خاطر خداوند خودش را مسبب الاسباب خوانده و تمام چیزهاییکه در رسیدن به خواسته هایمان نیاز داریم برای ما فراهم می نماید.شرایط بد و مشکلات همیشه وجود دارند ولی ما باید به حلال مشکلات یعنی خداوند اعتماد صد در صد داشته باشیم تا تمام راه حل ها را به ما نشان دهد.
برای اینکه بدانیم مقصد ما در زندگی چیست اولین سوال که از خود بپرسید این باشد که خواسته های واقعی تان چیست؟برای خود بنویسید .
به لیستی که تهیه کرده اید دقت کنید تمام خواسته ها و اهداف ما چیزهاییست که نداریم.مثلا اگر شما بیماری دارید خواسته ی شما سلامتیست یا اگر خانه ای ندارید خواسته ی شما صاحب خانه شدن هست.
و در این حین از داشتن چیزهایی که داریم غافل هستیم که شاید خیلی ها حتی نتوانند آرزوی داشتنش را بکنند پس شکر گزار تمام داشته هایتان باشید.
مثلا همین الان فکر کنید اگر چشم های شما نمی دید چکار میکردید؟! تصورش دیوانه کننده است.
روزی مرد خردمندی از کنار خیابانی رد میشد جوانی را دید که گدایی می کند
از او پرسید انگشتت را چقدر میفروشی؟
جوان گفت:شما چه می گویید؟! من انگشتم را نمی فروشم.
مرد:۱۰ میلیون میخرم!
جوان :من انگشت خود را نمیفروشم.
مرد قیمت را بالا برد گفت یک میلیارد چطور؟
جوان باز هم گفت نمی فروشم
مرد خطاب به جوان گفت:اگر انگشت تو این قدر با ارزش هست پس قلب و مغز و دیگر اندام هایی که تو داری برایت چقدر ارزشمند هستند.با این حساب تو یک میلیاردری و داری از مردم گدایی میکنی!!!
همه ی ما یک میلیاردر هستیم و قدر ثروتی که خدا به ما داده را نمی دانیم و زمانیکه این ثروت از دستمان برود ارزشش را خواهیم دانست.
تمرین:در یک کاغذ تمام ثروت هایی که خداوند به شما داده را لیست کنید و بابت آن از خداوند سپاسگزاری کنید.این کار راهر شب قبل از خواب انجام دهید.

دومین دلیل ما برای چیزهاییکه میخواهیم اینست که فکر میکنیم با داشتن ان ها به احساس خوشبختی میرسیم.مثلا اگر با فلانی ازدواج بکنم یا اگر فلان خودرو را داشته باشم یا اگر شغلی پیدا کنم به احساس خوبی میرسیم.
پس در واقع خواسته های ما چیزهاییست که نداریم یا چیزهاییست که فکر میکنیم با داشتن انها به احساس خوب میرسیم.
خیلی از افراد همه چیز دارند ولی احساس خوب نسبت به داشته هاشون ندارند و همیشه از زمین و زمان شکایت میکنند.دانستن این دو نکته به ما در یافتن اهداف واقعیمون و داشتن احساس خوب بعد رسیدن به خواسته هامون کمک زیادی میکند.
تمام اختراعات و کشفیات بشر از احساس نیاز و کمبود ایجاد میشود پس هر زمان در زندگی چیز خاصی نداشتید ناراحت نشوید بلکه خوشحال شوید.مثلا اگر تاریکی وجود نداشت لامپ اختراع نمیشد یا اگر سرما وجود نداشت بخاری ایجاد نمیشدو...
پس همه چیز با یک نیاز بوجود می آید.این تمرین را به مدت یک هفته هر روز انجام دهید وقتی با تضادی برخورد کردید این سوال را از خودتان بپرسید که به چه چیزی الان نیاز دارم؟ و یادداشت کنید.مثلا هنگام رفتن سر کار مشکلاتی مث سرما و نبود ماشین و .. مواجه میشوید این سوال را از خود بپرسید من الان به چه چیزی نیاز دارم؟
مثلا میگویید به یک کاپشن گرم یا یک ماشین که بخاری دارد نیاز دارم.ببینید موقع نوشتن چه احساسی دارید اگر احساس خوشایندی نداشتید از نوشتن آن صرف نظر کنید ولی اگر احساس خوبی در شما ایجاد کرد به احتمال زیاد ان هدف واقعی شماست
در هنگام فکر کردن به هدف واقعی اگر در شما احساس ترس ایجاد شد به احتمال زیادهدف واقعی شماست. 


نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

درباره گروه فناوران آرتین

گروه فناوران آرتین با یک تیم با تجربه ، خدماتی چون طراحی سایت ، طراحی سیستم های اختصاصی تحت وب و تحت ویندوز و بهینه سازی سایت را بر اساس نیاز و سلیقه مشتریان ارائه می کند . این شرکت با بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید برنامه نویسی توانسته با همت و پشتکار خود سیستم های پر قدرت و حرفه ای تحت وب همچون فروشگاهی ، شرکتی ، سازمانی ، صنعتی و سیستم های اختصاصی مورد نیاز کارخانجات را تولید و به عرصه فروش