الفبای بازاریابی ذ : ذوق و عشق به کار

الفبای بازاریابی ذ : ذوق و عشق به کار

« اگر نسبت به کار خود ذوق و عشق ندارید،بهتر است کارتان را رها کنید و در کوچه بنشینید و از کسانی که عاشق کارشان هستند صدقه بگیرید.»جبران خلیل جبران

علاقه به هر چیزی باعث می شود که انسان توجه بیشتری به آن داشته باشد و فکرش همواره درگیر آن باشد. اگر شما به کارتان علاقه داشته باشید ،همیشه به فکر تقویت و پیشرفت تان خواهید بود،همین مسئله باعث بهبود موقعیت شما در محل کارتان خواهد شد. طبیعتا علاقه نداشتن به کار منجر به کاهش بازدهی و پسرفت می شود در اینجا بهتر است به نتیجه یک تحقیق توجه کنید:مارک البیون در تحقیقی از فارغ التحصیلان یک دانشکده بازرگانی در آمریکا ، سابقه 1500 نفر را از سال 1960 تا 1980 بررسی کرد. در آغاز فارغ التحصیلان به دو گروه تقسیم شدند: الف: کسانی که می خواستند اول پول دربیاورند،بعد به سراغ شغل مورد علاقه خود بروند. یعنی اول مشکلات مالی را حل و فصل کنند. ب : کسانی که ابتدا به دنبال کارمورد علاقه خود بودند و متعهد بودند که پول به دنبالش خواهد آمد.
در این میان ، 1245 نفر (83%) از گروه الف و فقط 225 نفر (17%) از گروه ب بودند. بعد از 20 سال 101 نفر از این 1500 نفر میلیاردر شدند. اما نتیجه بسیار جالب این بود که فقط یک نفر از گروه الف و 100 نفر از گروه ب بودند.
انسان اگر ذوق و اشتیاق به کاری داشته باشد، هیچ گاه عدم موفقیت های مقطعی را نشانه رسیدن به بن بست نمی داند، بلکه برای پیروزی های بزرگ تر از هر شکستی ، تجربه کسب می کند. پس یادمان باشد، یکی از مهم ترین شروط پیروزی ، ذوق و علاقه به کار است.
« اگر در کار خود ذوق و اشتیاق نداشته باشید ، با ذوق و اشتیاق شما را اخراج خواهند کرد.» ونیس لومباردی

نظرات کاربران

  • محمدهادی 05 آذر 96

    سلام.خوبید شما؟یه جوان 30ساله هستم چندین سال قصد دارم ازدواج کنم ولی بخاطر مشکلات مالی نمی توانم ازدواج کنم اگر امکانش هست به من کمک مالی کنید تا ازدواج کنم ممنون.شماره تماس 09033052928. شماره عابربانک ملی(6037997213792667 )قربانی هستم.متشکرم.الله وکیلی اگر ناچار نبودم این پیام نمیدادم

نوشتن نظروبلاگ گروه آرتین

ارائه مطالب مفید و سودمند در زمینه طراحی سایت ، بازاریابی اینترنتی و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
تیم پشتیبانی مشتریان